Reklam
Reklam
AY MEDYA

CHP EFELER İLÇE BAŞKANI BARIŞ ALTINDAŞ AKP HÜKÜMETİNE YÜKLENDİ

CHP EFELER İLÇE BAŞKANI BARIŞ ALTINDAŞ AKP HÜKÜMETİNE YÜKLENDİ
Reklam

Türkiye AKP hükümetiyle oldukça zor günler geçiriyor. Kendi kendine yetebilen bir ülke olmakla övündüğümüz günlerden, tarım ülkesi olmamıza rağmen saman ithal eden bir ülke konumuna getirildik. Ancak geldiğimiz noktada bile AKP hükümeti başarısızlıklarından mağduriyet yaratmaya çalışarak tüm sorumluluğu üstünden atmaya uğraşıyor. AKP Aydın Milletvekili Mustafa Savaş’ın yaptığı açıklama bunun en iyi örneklerinden biri oldu. Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin kenti yönetemediğini iddia etmesi sadece gülünçtür. Mensubu olduğu iktidar partisi tüm ülkede tarımı bitirmişken, vatandaşın cebindeki paraları sıfırlamışken, ülkeyi dışa bağımlı hale getirmişken hangi gerekçe ile bunu iddia edebilir?

Sayın Savaş, esnafları ziyaret ederek bu sonuca vardığını açıklamış. Acaba hangi esnafa gitti? Kendisini yılın ilk 6 ayında kepenk indiren 52 bin 987 esnafı da ziyaret etmeye davet ediyorum.  Esnaf kan kaybediyor, sayın vekili halkın gerçeklerini görmeye davet ediyorum.

Sayın basın mensupları,

Haziran 2018’de faiz %15.74 iken sadece 3 ayda bu oranı %25.32’ye çıktı. Dolar, euro ve altın fiyatlarını takip bile edemiyoruz,  bu hafta okullar açıldı ama kâğıdından kalemine her şey zamlandı, faturalara her ay zam geliyor. Böyle bir Türkiye gerçeği varken Aydın’da her şey tam tersi. Siz Şeker Fabrikalarını satarken, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Özlem Çerçioğlu Aydın çiftçisine sahip çıkmak için onların elinde kalan ürünleri satın alarak üreticilerimizin sahipsiz ve çaresiz olmadığını gösterdi. Siz hayvancılığı bitirdikten sonra vatandaşları şarbonlu et yemeğe mahkûm ederken, Özlem Çerçioğlu Ege Et projesiyle hem köylüsünü kalkındırdı, hem vatandaşının sağlıklı et yemesini sağladı. Gerçekleri Aydın’ın köylerinden öğrenebilirsiniz.

Mustafa Savaş 16 yıldır iktidarda olan bir partinin milletvekili olarak sadece konuşuyor. Ama vatandaş boş laf değil, bol icraat bekliyor. 19 battı- çıktı yol projemiz için karayollarından izin çıkmadı ama buna rağmen kendileri de Aydın- Denizli otobanının yapımını hala gerçekleştirmedi. 7 yıldır bitirilemeyen küçücük 112 acil nerede?  Çıldır Havaalanı için söz vermiştiniz. Niye hala vatandaşların hizmetine sunmadınız? Sırf muhalefet partisinin kazandığı bir belediye olduğu için Aydın halkına gelecek hizmeti engelleyenler yerel seçimlerde hangi yüzle Aydın halkından oy isteyecek?

Mustafa Savaş şunu iyi bilsin, Aydın halkı çok bilinçlidir, onları kimin düşünüp düşünmediğini iyi bilir. Zaten o yüzden kendisi 2014 yerel seçiminde Özlem Çerçioğlu’ndan tarihi bir oy farkı yedi. Özlem Çerçioğlu, Büyükşehir Belediyesini yediden yetmişe vatandaşlarımızın desteğini alarak kazandı, yine vatandaşlarımızla omuz omuza çalışarak başaracağız.  Sizin tüm engellemelerinize rağmen Aydın halkına hizmet etmeye devam edeceğiz. Önemli olan vatandaşa en yüksek fayda sağlayacak hizmetleri götürmektir. O yüzden çalışmalarımızı incelemek isteyen herkese; iktidar- muhalefet demeden kapımız sonuna kadar açıktır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ