Reklam
Reklam
AY MEDYA

485 kişi, okuma yazma öğrendi

485 kişi, okuma yazma öğrendi
Reklam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın başlattığı seferberlik kapsamında Aydın’da 485 kişi, okuma yazma öğrendi.

 

Efeler Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın başlattığı okuma yazma seferberliğinin birinci döneminde, toplam 55 kurs açtı. Şubat-Haziran ayları arasında düzenlenen 80 saatlik yoğunlaştırılmış kurslardan herhangi birisine katılan ve başarı ile tamamlayan 485 kişi okuma yazma öğrenmenin mutluluğunu yaşadı.

BAŞVURU OLDUKÇA AÇILACAK

Efeler Halk Eğitimi Merkezi, ikinci dönem için kurs açmaya başladı. Yoğun ilgi gören kurslara katılmak isteyen vatandaşlar; Efeler Halk Eğitim Merkezi, okullara veya muhtarlara başvuracak. Başvuru olduğu sürece okuma-yazma kursu açılmaya devam edilecek.

ALAN TARAMASI

Öte yandan kursların duyurusunu, hem kendi hem de Milli Eğitim Müdürlüğü’nün resmi internet sitesinden yapan Efeler Halk Eğitim Merkezi, okuma yazma bilmeyen vatandaşların tespiti ve kendilerine yönlendirilmesi için de okul müdürleri ve muhtarlar aracılığıyla alan taraması yapıyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ